Шкільна бібліотека – інформаційний центр школи. Вона веде інформаційно-бібліографічну роботу з обслуговування учнів, вчителів, батьків та інших співробітників школи.

Бібліотека є базою забезпечення інформаційних потреб, важливою ланкою навчально-виховного процесу. Вона спрямовує свою роботу на виховання в учнів інтересу до книги й читання, всебічне задоволення інформаційних потреб читачів. Індивідуальні форми роботи з дітьми поєднуються з інформаційною та масовою роботою.
Постійно приділяється увага вихованню бібліотечно-бібліографічних знань, для чого проводяться бібліотечні уроки:

· «З історії створення бібліотек в Україні»;

· «Бережіть книгу»;

· «Правила спілкування з книгою. Гігієна читання»;

· «Бібліотечно-бібліографічні засоби пошуку літератури»;

· «Мистецтво бути читачем»;

· «Як користуватися енциклопедичною та довідковою літературою»;

· «Українська легенда – Т.Г.Шевченко»

· «Структура книги»;

· «Книга – твій найкращий друг»;

· «Подорож до країни Словниковії» та ін..

З основами бібліотечно-бібліографічної грамотності діти знайомляться не тільки під час бібліотечних уроків, а також під час масової роботи, підготовці до предметних тижнів, участь у виховних заходах. Найбільш популярними формами по залученню дітей до книги є книжкові виставки, огляди літератури, обговорення книг, літературні ігри (конкурси, вікторини). Виконуючи триєдину функцію: інформатив­ну, просвітницьку і духовну - бібліотека школи проводить певну роботу з даних напрямків. Згідно з навчальними програмами вчителі та учні одержують комплекти підручників. Крім підручників бібліотека забезпечує учнів програмною літературою для позакласного читан­ня, а також літературою для тематичних пере­глядів, рефератів, доповідей. У бібліотеці оформлені тематичні художньо-ілюстративні виставки, папки.

У бібліотеці постійно проводяться бе­сіди: «Про дотримання бібліотечних правил поводження з книгою», «Як під­тримувати підручник у належному стані», «Радимо прочитати», «Шануй і бережи кни­гу», «Україна — моя Батьківщина», «Державні та народні символи України», « СНІД – чума ХХІ століття », «Твій шкільний під­ручник», «Здоров'я — найцінніший скарб». У про­веденні акції «Збережемо природу для наступних поколінь» (конкурс малюнків за темами: «Любіть і бережіть природу», «Нашій планеті бути чистою») бібліотека надавала допомогу класним керівникам та учням.

До Дня Пере­моги в читальному залі оформляються розгорнуті виставки «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». Надається допомога класним керівникам у підготовці виховних заходів.

До тижня дитячої та юнацької книги проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу», конкурс малюнків «Казковий калейдоскоп» (1-4 кл.), конкурс закладок «Чудеса своїми руками», інтелектуальна гра «З народного напившись джерела», вікторина «До нас в гості завітала казка», конкурс читців «Мій улюблений поет», акція книжкова лікарня «Подаруй книзі довге життя», виставка дитячої літератури «Книга – твій друг, без неї, як без рук», конкурс на кращий відгук на прочитану книгу, нагородження учнів школи в номінації «Найактивніший читач», презентація книг сучасних українських письменників.

До Міжнародного дня рідної мови (21 лю­того), Дня української мови та письменності (9 листопада), Дня слов'янської письменності та культури (24 травня) у бібліотеці проводяться тематичні виставки «У рідній школі — рідна мова», «Писемність та мова – жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь».

Також проводиться для учнів 1 класу свято «Посвята в читачі».

Бібліотека систематично веде роботу щодо оформлення картотек, тематичних папок, доку­ментації, пов'язаної з інвентаризацією, списанням застарілої літератури, оформленням періодичних видань, одержанням підручників, видачею та зби­ранням їх у кінці навчального року.

Бібліотечним активом один раз у семестр в школі проводяться рейди-перевірки стану збереження підручників. Результати конкурсу висвітлюють в спеціальних інформаційних бюлетенях. В бібліотеці оформлений куточок «Книжкова лікарня», де учні лікують книги. Проводиться робота по ознайомленню учнів з правилами користування бібліотекою, даються рекомендації батькам щодо виховання у дітей бережливого ставлення до навчальної книги. Спільно з учителями проводяться бесіди, бібліотечні уроки з виховання у дітей бережливого ставлення до навчальної книги.

Уся робота шкільної бібліотеки спрямована на виховання гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадського обов`язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.

Таким чином, зміст роботи бібліотеки школи спрямований на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.